В Київських духовних школах відбувся урочистий річний Акт, присвячений 200-річчю КДА та 30-річчю відродження Київських духовних шкіл (+відео)

у день пам’яті Небесного покровителя Київських духовних шкіл — преподобного Нестора Літописця та Собору святих Київської духовної академії, 9 листопада 2019 року, після Божественної літургії в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, в Актовій залі обителі (корпус №45) під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулися урочистості з нагоди Актового дня Київської духовної академії і семінарії.

Цьогоріч святкування дня пам’яті небесного покровителя Київських духовних шкіл та Собору святих КДА ознаменовано двома визначними ювілеями: 200-літтям відкриття Київської духовної академії та 30-річчям відродження Київських духовних шкіл. https://youtu.be/nHTclHOnkKk До президії увійшли: Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій; намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел; архієпископ Вроцлавський і Щецинський Георгій (Польська Православна Церква); ректор Московської духовної академії і семінарії єпископ Звенигородський Питирим та ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр.

Пряма трансляція заходу проводилась на офіційній сторінці Академії у мережі Facebook.

Після спільної молитви «Царю Небесний», захід відкрив ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр. Владика ректор привітав присутніх та запросив виголосити вітальне слово Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Архіпастир привітав усіх з Актовим днем Київської духовної академії та зазначив, що Київські духовні школи відігравали значну роль у житті Церкви в дореволюційний період, будучи духовною колискою багатьох святих, а сьогодні не втрачають свого значення у духовному житті Української Православної Церкви.

Після привітання Предстоятеля з повідомленням про діяльність Київських духовних шкіл протягом 2018-2019 років виступив проректор з навчально-методичної роботи архімандрит Філарет (Волошин).

Далі професор Володимир Вікторович Бурега, проректор з науково-богословської роботи, презентував нові видання Київських духовних шкіл.

Актову доповідь про святителів Василія (Богдашевського), Сильвестра (Малеванського) та священномученика Олександра Глаголєва на тему: «Новопрославлені святі Київської духовної академії: їх взаємозв’язок в академічний період служіння» виголосив вчений секретар доцент протоієрей Василій Яковчук.

Також були заслухані вітання від гостей Академії:

Преосвященний архієпископ Вроцлавський і Щецинський Георгій (Польська Православна Церква) зачитав вітальне слово Предстоятеля Польської Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Варшавського і всієї Польщі Савви та, відповідно до рішення Синоду Польської Православної Церкви від 29 жовтня 2019 року, з нагоди 30-річчя відродження Київських духовних шкіл вручив владиці ректору орден Польської Православної Церкви Марії Магдалини 2-го ступеня, а для академічної бібліотеки — видання та фотоальбом, виданий до 40-річчя архієрейської хіротонії Предстоятеля Польської Церкви.

Зі словами вітання від Патріаршого Екзарха всієї Білорусі митрополита Мінського і Заславського Павла та почесного Патріаршого Екзарха всієї Білорусі митрополита Філарета (Вахромеєва) звернувся єпископ Слуцький і Солігорський Антоній. Від імені митрополита Павла представник Білоруської Православної Церкви вручив ікону святої праведної княгині Софії Слуцької з часткою її святих мощей, а також медаль в честь святої. Митрополит Філарет подарував владиці ректору свою пам’ятну панагію.

Заключним стало вітальне слово ректора Московської духовної академії і семінарії єпископ Звенигородського Питирима. Владика Питирим подарував Київським духовним школам ікону Радонезьких святих та нові видання Московської духовної академії.

Після виголошення вітальних слів за заслуги перед Українською Православною Церквою та з нагоди 30-річчя відродження Київських духовних шкіл Блаженніший Митрополит Онуфрій вручив ректору КДАіС орден святителя Димитрія Ростовського.

Далі, відповідно до порядку денного, з нагоди Актового дня та ювілеїв Київських духовних шкіл удостоїв викладачів вченого звання доцент КДА:

Преосвященного архієпископа Боярського Феодосія (Снігірьова) — викладача курсу Актуальні питання пастирського богослов’я.

Комарова Павла Вікторовича — викладача курсу історія Православ’я на Русі.

За заслуги перед Українською Православною Церквою, плідну працю на ниві духовної освіти та з нагоди особистих ювілеїв, Його Блаженство вручив викладачам Київських духовних шкіл церковні ордени:

З нагоди 30-річчя відродження Київських духовних шкіл заслужений професор митрополит Бориспільський і Броварський Антоній нагороджений орденом преподобного Іова, ігумена Почаївського І ступеня.

Архімандрит Дамаскін (Лебедь) — орден святителя Петра Могили з нагоди 30-річчя від дня народження.

Протоієрей Павло Козарь — орден святителя Петра Могили з нагоди 40-річчя від дня народження.

Протоієрей Василій Попович — орден святителя Петра Могили з нагоди 30-річчя від дня народження.

Ієромонах Пантелеімон (Мельник) — орден святителя Петра Могили з нагоди 35-річчя від дня народження.

Зайцева Євгенія Юріївна — орден святої праведної Анни з нагоди 65-річчя від дня народження​

Далі Його Блаженство вручив ікони та удостоїв церковних нагород благодійників та меценатів Київських духовних шкіл:

Новинського В.В., диякона Олексія Пертіна, Засуху Т.В., Засуху А.А., протоієрея Василія Русінку, Засуху А.А., Візірова Б.Й., Малишева В.С., Галагана А.М., Гордія М.В., Солодку А.В., Гуткевич С.О. та Колесниченко О.В.

За відмінне навчання та зразкову поведінку Блаженніший Митрополит Онуфрій вручив іменну стипендію Предстоятеля Української Православної Церкви студенту ІІ курсу КДА магістратури Вадиму Чайці та вихованцю 3-го класу Семінарії Данилу Андрєєву, а також студентам інших навчальних духовних закладів Української Православної Церкви: Почаївської, Одеської, Волинської, Полтавської, Сумської, Харківської духовних семінарій.

Синодальні стипендії для Київської духовної академії і семінарії імені Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана) отримали студент II курсу магістратури Богдан Дутчак та вихованець 4-го класу Семінарії диякон Денис Суружій.

Завершилась урочиста частина Акту спільною молитвою «Достойно єсть», після чого всі присутні були запрошені на святкову трапезу, де вітальні слова виголосили ректори та представники духовних навчальних закладів та гості.

 

текст с фото

Статистика:59/ 0,176s/ 30.03 MB